Mezinárodní výstava psů Floracanis 9. - 10.9.2023

28.07.2023

O víkendu 9. a 10. září se v areálu výstaviště Flora Olomouc a přilehlých Smetanových sadech koná poprvé v historii mezinárodní výstava psů nesoucí název Floracanis Olomouc, která navazuje na předešlých 5 úspěšných ročníků národní výstavy Floracanis.

Návštěvníci budou moci na výstavě shlédnout asi 3500 pejsků, téměř 330 psích plemen, které vystavují vystavovatelé z celé Evropy. Očekávaný počet návštěvníků předpokládáme mezi 12 a 15 tisíci. V areálu Kromě této jedinečné přehlídky psích krasavců se celou akci snažíme co možná nejvíce přiblížit širšímu spektru návštěvníků a tedy nejen milovníkům psů. Výstava je zasazena do krásného prostředí Smetanových sadů a Rudolfovy aleje a spolu s bohatými doprovodnými programy pro děti i dospělé nabídne zábavu a potěšení mnoha návštěvníkům. Doprovodné programy jsou cílené především k dětem a tematicky zaměřeny na oblast chovatelství, lesnictví, ochranu přírody a myslivost.

Jako malou ochutnávku můžeme zmínit: jízda na ponících, ukázky vycvičených papoušků, králičí hop, záchranná stanice živočichů, sokolníci se svými dravci. Naučná stezka pro děti, dovedností soutěže, kvízy, doplňovačky, myslivecká a lesní pedagogika. Také koncert lovecké hudby před restaurací Fontána.

Akci doplňuje bohatý prodej chovatelských a kynologických potřeb, krmiva, pamlsků a hraček vaše mazlíčky. 

Detailní informace na www.floracanis.cz